تبلیغات
زمونه - گرانترین تیغ اصلاح جهان

  

- امروز :
- بازدید های امروز:
- بازدید های دیروز:
- كل بازدید ها:
- كل مطالب:
- كل نظر ها:
- ایجاد صفحه: - ثانیه  

 
Free PageRank Checker


سه شنبه 29 شهریور 1390 نوشته شده توسط نیکوبه نقل از روزنامه انگلیسی دیلی‌میل گران قیمت‌ترین تیغ اصلاح جهان به قیمت یکصد هزار دلار که به دو تیغ ساخته شده از یاقوت مجهز است به فروش گذاشته شد.
 
محققان برای ساخت این تیغ اصلاح سه سال وقت گذاشته‌اند و برای آن دسته‌ای با جنسی از ایریدیوم خالص ساخته‌اند. ایریدیوم در شیمی به عنوان مقاوم‌ترین فلز پلاتینیومی در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی شناخته می‌شود و به ندرت و در شهاب سنگ‌های آسمانی یافت می‌شود.

دو تیغه اصلاح این تیغ اصلاح از جنس یاقوت سفید است که در آزمایشگاهی متعلق به شوروی سابق در جمهوری اکراین به دست آمده است.
 
تنها ۸۰ اتم در لبه تیز این تیغ‌های اصلاح وجود دارد که به نازکی برابر یک ده هزارم ضخامت یک موی انسان و یا بهتر بگوئیم ۵۰۰ برابر نازک‌تر از یک رشته موی انسان هستند و تیزتر از هر چیزی هستند که بشناسید.

تنها ۹۹ عدد از این تیغ اصلاح توسط کارخانه آمریکایی برایت‌لایت ساخته خواهد شد و این شرکت اعلام کرده است که تیزی این تیغ‌های اصلاح تا یکسال دوام داشته و با سرویس رایگان این شرکت تیزی آن برای ده سال تضمین خواهد شد.

این شرکت همچنین اعلام کرده است که هر یک از این تیغ‌های اصلاح از قویترین، بهترین و پایدارترین جنس‌های موجود ساخته شده است.موبایلتو شارژ کن